Zabiegi na twarz

Oferuję zabiegi dla każdego typu cery: oczyszczające, przeciwzmarszczkowe, napinające skórę, a także odżywcze. Wybór zabiegu jest dostosowany do Państwa cery, oczekiwań i możliwości finansowych. Inny zestaw zaproponuję Pannie Młodej, a inny jej mamie, bądź narzeczonemu. Podczas pierwszej wizyty oglądam skórę, przeprowadzam wywiad i dobieram najlepszą opcję. Podczas 9-letniej pracy w zawodzie kosmetyczki nauczyłam się rozpoznawać problem i dążyć do jego zminimalizowania. Nie wymyślam efektów, które nie nastąpią. Pomagam także wyeliminować błędy pielęgnacyjne i dobieram kosmetyki do stosowania w domu. Za dodatkową opłatą mogę także przeprowadzić osobistą lekcję makijażu.

Pracuję na kosmetykach profesjonalnych (gabinetowych) firmy Clarena oraz Apis. Posiadam także możliwość zamówienia i odsprzedania kosmetyków detalicznych tych marek.

 

"Jak często chodzić do kosmetyczki?"

Takie pytanie pojawia się często podczas pierwszego zabiegu. Chociaż większość zabiegów wykonuje się w serii (od 3-5 do 7-10 zabiegów co 1-2 tygodnie), to oferuję także jednorazowe zabiegi, wśród których znajduje się m.in. peeling kawitacyjny połączony z maską lub sonoforezą. Poniżej znajduje się krótki opis każdego zabiegu dotyczącego pielęgnacji twarzy.

 

PEELING KAWITACYJNY

Peeling kawitacyjny to metoda bezbolesnego oczyszczania porów skóry, którą można zastosować także w przypadku cery wrażliwej i naczyniowej. Ryzyko podrażnienia jest tutaj naprawdę minimalne, ponieważ do wykonania samego peelingu kawitacyjnego jest potrzebne jedynie urządzenie i woda/sól fizjologiczna. Peeling ten można połączyć z sonoforezą (wtłaczaniem subtancji aktywnych) i/lub maską.

Jak to działa? Kawitacja wykorzystuje działanie ultradźwięków. Zwilżona skóra poddawana jest działaniu wibracji ultradźwiękowej, co skutkuje m.in. wytwarzaniem aktywacją enzymów, poprawą krążenia w skórze, a co za tym idzie - usunięciem zrogowaciałych komórek naskórka.
 
 

OCZYSZCZANIE MANUALNE

Oczyszczanie manualne jest potocznie zwane przez klientów "wyciskaniem". Zabieg polega na przygotowaniu skóry, czyli wykonaniu peelingu, rozpulchnieniu, a następnie przystępuję do oczyszczania porów. Najbardziej uciążliwe dla klientów są zaskórniki, czyli czarne punkty w okolicy nosa i brody, a czasem i czoła. Po oczyszczeniu skóry zaproponuję pielęgnację domową lub gabinetową. Jeżeli dokucza Ci trądzik, możliwe, że potrzebna będzie również seria innych zabiegów, a także zmiana diety i pielęgnacji domowej.

 

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Zabieg ten polega na wprowadzaniu substancji aktywnych przy pomocy rollera. Do zabiegu używane są koktajle (dobierane do cery i zamierzonego efektu) oraz roller o odpowiedniej długości igiełek (od 0,5 mm do 1,0 mm). Przed pierwszym zabiegiem wykonuję peeling, aby składniki mogły lepiej spenetrować skórę, a po każdej mezoterapii aplikuję maskę algową. Koszt pierwszego zabiegu jest 20 zł wyższy, np. twarz + szyja = 120 zł za pierwszy zabieg i 100 zł za każdy następny z serii.

 

Dla kogo jest zabieg? Jaki efekt daje?

Samo nakłuwanie pobudza skórę do pracy i stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenowych, ale na to trzeba poczekać ok 5 tygodni. Dużą rolę pełni zastosowana ampułka, którą dopasowuję do cery, wieku i oczekiwań klienta. Posiadam koktajle dla cer dojrzałych, które potrzebują silnego działania przeciwzmarszczkowego i liftingu, ale też dla cer młodszych. W ofercie znajdują się ampułki, które pobudzają skórę do regeneracji, poprawiają jej koloryt, wygładzają, redukują blizny, silnie nawilżają i redukują zmarszczki mimiczne.

 

 

EFEKTY ZABIEGU:

 • redukcja zmarszczek mimicznych i statycznych
 • poprawa konturów twarzy
 • poprawa jędrności i elastyczności skóry
 • poprawa kolorytu cery
 • stymulacja naskórka
 • wzmocnienie funkcji obronnych
 • polepszenie procesów samonaprawczych skóry
 • regeneracja skóry własnym podziałem komórkowym
 • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny
 • poprawa owalu twarzy

 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:  

 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • alergia
 • cukrzyca
 • miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe i bakteryjne)
 • choroby krwi (anemia, małopłytkowość)
 • choroby ogólnoustrojowe (metaboliczne, nowotwory)
 • występowanie opryszczki w stanie aktywnym
 • trądzik różowaty

 

Przeciwwskazaniem do tego zabiegu NIE są rozszerzone naczynka. Zabieg jest wykonany rollerem z igiełkami ze stali tytanowej, które nie powodują "rozszarpywania" ani wypływu krwi. Zabieg NIE jest bolesny, a jedynie odczuwalny.

Od razu po zabiegu twarz wygląda lepiej, bardziej promiennie, ale widoczne jest też zaróżowienie. Na następny dzień na skórze nie ma śladu zabiegu (można też już wtedy wykonać makijaż).

 

Higiena zabiegu:

Zabieg jest wykonywany przy pomocy sterylnie zapakowanego rollera, który po pierwszym zabiegu zostaje opisany imieniem i nazwiskiem klientki. Po każdym zabiegu roller jest dezynfekowany i chowany do opakowania, które jest podpisane i zamknięte. W takim stanie czeka na następny zabieg. Nie ma możliwości, aby ktoś inny korzystał z Twojego rollera. Ponieważ długość igieł powyżej 0,5 mm nie jest wskazana do samodzielnej, domowej pielęgnacji, nie oddaję rollera klientce.

Żywotność igieł tytanowych to ok. 10 zabiegów.