Henna i regulacja

Henna to inaczej zabieg ciemnienia brwi i/lub rzęs. Jeżeli zabieg dotyczy brwi, przeważnie łączy się go z regulacją, czyli usunięciem niechcianego owłosienia, które psuje nam obraz idealnego łuku.

W zależności od typu urody, gęstości włosków, osobistych upodobań, a nawet intensywności wykonywanego na co dzień makijażu, zaproponuję Tobie przyciemnienie brwi na brązowo, czarno lub grafitowo. O tym, jak bardzo ciemne będą Twoje brwi, decyduje nie tylko rodzaj i odcień użytej henny, ale też czas, na który ją nałożę. Dysponuję henną proszkową i żelową. Różni je m.in. trwałość i tendencja do barwienia skóry. Przy hennie żelowej skóra pozostaje praktycznie nie pofarbowana, ale jeżeli masz bardzo mało włosków, może okazać się, że lepsza będzie dla Ciebie tradycyjna henna proszkowa.

Regulacja brwi może zostać wykonana standardowo - pęsętą lub plastrem z woskiem. Chociaż bardziej znana jest ta pierwsza metoda, to osoby, które skorzystają z woskowania, mówią potem, że nie chcą już wrócić do tradycyjnej metody.

 

 

 

 

 

Fot. z zasobów własnych.